Monitoring IP

Czym się różni monitoring IP od zwykłego analogowego systemu?

Konstrukcja Monitoringu IP oparta jest o sieć. Pozwala to na stworzenie profesjonalnych rozwiązań systemów opartych na kamerach sieciowych, które mogą być dowolnie rozproszone. Jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie stosowane najczęściej do monitoringu miast i dużych obiektów. Zastosowanie kamer IP oferuje ogrom możliwości. Kamery gwarantują bardzo dobrą jakość obrazu i są produkowane według najnowszych technologii. Przy zakupie warto sprawdzić parametry kamer, czyli ilość klatek i rozdzielczość.

Rozdzielczość kamer do monitoringu ip

Zbudowana sieć może być w każdej chwili zmodernizowana. Nie powoduje to dużych kosztów i problemów z prowadzeniem przewodów.

Jak działa taka kamera IP?

Kamera IP posiada swój adres sieciowy. Dlatego w systemach monitoringu IP możemy łączyć ze sobą nawet setki takich kamer. W odróżnieniu od tradycyjnych analogowych poprzedniczek kamery sieciowe podłączamy do systemu jednym przewodem. Skrętka internetowa CAT5 zapewnia zasilanie oraz przesyłanie obrazu.

Większość takich kamer posiada wbudowany swój Web serwer. Pozwala to na niezależną pracę. Jeżeli jest wyposażona w gniazdo kart pamięci SD/SDHC, to może dodatkowo nagrywać obraz. Dzięki takiemu rozwiązaniu pojedyncza kamera stwarza możliwość ochrony danego pomieszczenia bez stosowania osobnego rejestratora. Jest to ekonomiczne rozwiązanie dla małych obiektów typu małe sklepy, kioski, garaże itp.

Monitoring IP ciągle się rozwija. Producenci tych urządzeń wprowadzają do swojej oferty coraz to nowsze produkty. Dlatego warto zastanowić się przy chęci montażu systemu monitoringu na swoim obiekcie czy nie skorzystać z nowych technologii.

Schemat instalacji monitoringu po IP

Przykładowe realizacje monitoringu

Przedstawiamy przykładowe realizacje naszej firmy. Pierwszy przykład to monitoring na budynku , który służy ochronie przed aktami wandalizmu, rysowaniem graffitti na świeżo docieplonym budynku. Ponadto kamera obejmuje parking i pozwala obserwować samochody zaparkowane przy budynku. Drugi przykład to nasz montaż monitoringu w sklepie ODIDO. Dzięki niemu kierowniczka nie tylko zabezpieczyła się przed klientami-złodziejami, ale dowiedziała się, że jest okradana z papierosów i nabiału przez swojego kasjera. Tak czy inaczej, w obu realizacjach obraz z kamer jest dostępny w Sieci Internet z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy odwiedzić stronę panelu podglądu, podać login i hasło i można korzystać z dobrodziejstw monitoringu.

Monitoring budynku Chorzów
Monitoring samochodów na osiedlu mieszkaniowym
Monitoring sklepu spożywczego ODIDO Śląsk
Zabezpieczenie przed kradzieżą w sklepie monopolowym
Monitoring parkingu przed budynkiem Gliwice
Wdrożenie monitoringu parkingu samochodowego w Gliwicach

Zapraszamy do kontaktu

Pozostajemy do Państwa dyspozycji, zachęcając do skontaktowania się z nami i rozwiania wątpliwości. Zaproponujemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Klienta.